Oto dlaczego wydobycie Bitcoinów może zredukować się do dwóch graczy, podczas gdy dominacja Chin w BTC umiera

Ten News Giełdowy został dostarczony przez OKCoin, naszego preferowanego partnera giełdowego.
Nowy raport potentata handlowego Bitcoin BitMEX koncentrował się na przemyśle wydobywczym BTC, badając, czy trzech gigantów górniczych może wejść na rynek amerykański i czy wydobycie Bitcoin w Chinach może wzrosnąć.

Niestety, jeśli obecne warunki rynkowe nie ulegną zmianie, oba aspekty będą miały negatywne konsekwencje.
Górnicy Bitcoinów borykają się z problemami IPO
Bitmain i Ebang, dwaj z największych producentów ASIC, przeprowadzają IPO na rynkach amerykańskich. Dotychczasowe wysiłki były bezowocne, a na Chicago Board Options Exchange udało się notować tylko Canaan. Oferta firmy była przygnębiająca – zebrano tylko 90 milionów dolarów The News Spy i od tego czasu nastąpił drastyczny spadek cen akcji.

W kwietniu BitMEX odnotował, że w ramach przeglądu IPO Ebangu w Stanach Zjednoczonych, firma ta boryka się ze spadkiem sprzedaży i odpisem aktualizującym wartość zapasów podobnym do Kanaanu.
Z prospektu emisyjnego wynika, że Ebang wygenerował w ubiegłym roku 30 mln dolarów strat, przy czym spadek przychodów o 66% był “poważniejszy” niż 47% w Canaan. Jednak marża netto była lepsza niż 38 procent tej ostatniej.

Przemysł wydobywczy jest bardzo konkurencyjny, niskomarżowy, borykający się z problemami regulacyjnymi i niestabilnymi cenami Bitcoinów. Liderzy branży MicroBT i Bitmain mają technologiczną przewagę nad Canaanem, zauważa BitMEX.

Jednakże, ogólne finanse Canaan są otwarte dla kontroli publicznej. W przeciwieństwie do Ebang, Bitmain i MicroBT, które na ogół podają swoje własne dane.
Ale jeśli Canaan stoi w obliczu drastycznych kłopotów, to rywale muszą mieć podobne problemy z generowaniem przepływów pieniężnych.

Kwestie związane z zarządzaniem Bitmain’em

Dużo nagłośnione problemy z zarządzaniem Bitmain’em również nie są wielkie dla firmy. Założyciele Jihan Wu i Zhan Ketuan są w centrum bardzo publicznej walki, z Wu nawet wysyłając lokalną policję, aby aresztować Ketauna w biurze tego ostatniego na początku tego miesiąca.

Powyższe oznacza, że potencjalny Bitmain IPO może nie zostać dobrze przyjęty. Inwestorzy zazwyczaj poszukują stabilności w radzie nadzorczej, a długotrwałe problemy firmy mogą nękać jej opinię publiczną.
BitMEX odnotował w tym względzie:

“Dla bardzo niestabilnej i kapitałochłonnej branży, jaką jest produkcja Bitcoin ASIC, która może wydawać się tajemnicza i nieprzejrzysta dla tradycyjnych inwestorów, być może nie jest to zbyt zaskakujące, że pojawiają się te kwestie związane z zarządzaniem”.

Chińskie problemy z wydobyciem BTC

Firma BitMEX zauważyła, że górnicza branża rolnicza staje się “coraz bardziej skonsolidowana” po imprezie “Bitcoin 12 maja”. Nowe inwestycje pochodzą ze skoncentrowanej grupy “dobrze finansowanych podmiotów”.

(Gospodarstwo górnicze Bitcoin w Chinach. Źródło: Spektrum)
Badania wykazały, że baza klientów wyprowadza się z Chin. Co więcej, przeciętny klient / klienci są teraz większymi funduszami, i “nie są już małymi firmami lub osobami prywatnymi”.
Manager marketingu MicroBT Elsa Zhao powiedziała BitMEX:

“Trzy do pięciu lat temu istniała jedna wiodąca firma w branży, a kilka najlepszych firm konkurowało w ciągu ostatniego roku lub dwóch. Po zmniejszeniu o połowę ilości Bitcoinów konkurencja staje się coraz poważniejsza i przetrwają tylko najbardziej konkurencyjne maszyny górnicze. Dalsza konsolidacja jest prawdopodobna.”

W międzyczasie giełda zauważyła, że podczas gdy Bitmain nie był energooszczędny dla większości górników i pozostawał w tyle za MicroBT, to potężna zdolność produkcyjna firmy i silne relacje w branży utwierdzają jej miejsce jako najlepszego, długotrwałego pretendenta.