Jak Sezonowe Wahania Naprawdę Wpływają Na Wydobywanie Bitcoinów?

Z 4,3 milionami maszyn do wydobywania bitcoinów działających w sieci, założyciel Whatsminera przewiduje, że do końca 2019 roku wskaźnik hash Bitcoin osiągnie 120 eksahashów.

Ostatnio zrobiono wiele zamieszania w związku z przypuszczalnymi sezonowymi wahaniami wydobycia w sieci Bitcoin

Narracja głosi, że gdy pora deszczowa w Chinach zatrzymuje się każdego roku w okresie od sierpnia do października, tania i obfita energia wodna wysycha. Zmusza to wielu nieefektywnych górników z późnego modelu do wyłączenia się lub przeniesienia w inne miejsce, aby znaleźć bardziej przystępną cenowo i dostępną energię – tworząc, jeśli wolisz, górników migrujących lub koczowniczych.

Narracja twierdzi również, że sieć odnotowuje znaczny spadek szybkości mieszania i trudności w rocznych odstępach, mniej więcej odpowiadających sezonowemu spadkowi produkcji energii wodnej w Chinach. Z pewnością wydaje się, że tak jest teraz, jesienią 2020 r., Ponieważ wielu spekuluje, że niedawna utrata około 48 eksahashów na sekundę (Eh / s) (30 procent całkowitego wskaźnika hash w sieci) jest spowodowana właśnie tym zjawiskiem. Ale czy dane potwierdzają to w innych latach?

A co z ostatnią korektą trudności Bitcoin na wysokości bloku 655200 , jednym z największych spadków w historii Bitcoina ? Pulpit nawigacyjny Clarka Moody’ego pokazuje, że poziom trudności bloków spadł o 16% w oparciu o wspomnianą wcześniej utratę szybkości mieszania sieciowego.

Szybkość produkcji bloków Bitcoin, dostosowanie trudności i szybkość mieszania

Bitcoin protokół dokładnie dopasowane i zoptymalizowane dla niektórych przewidywalne wyniki. Sposób, w jaki sieć osiąga te pożądane rezultaty, prowadzi poprzez serię starannie zaprojektowanych reguł i wytycznych systemowych, które zostały wprowadzone do bezpłatnego i otwartego oprogramowania po jego utworzeniu.

Łańcuch czasu Bitcoin to seria bloków, które weryfikują, grupują i zlecają transakcje w oparciu o ustaloną serię reguł. Jedną z takich reguł jest fakt, że bloki są dodawane do łańcucha z programową szybkością mniej więcej raz na 10 minut, sześć bloków na godzinę i około 144 na dzień.

Trudność bloku jest na ogół proporcjonalna do ilości pracy obliczeniowej, jaką górnicy muszą wykonać, aby wyprodukować blok. Blok Bitcoin Genesis miał poziom trudności 1. Wczoraj poziom trudności bloku wynosił 19,997,335,994,446. W chwili pisania tego tekstu poziom trudności bloku wynosi 16 787 779 609 932. Oznacza to, że dziś znalezienie bloku jest około 16,7 biliona razy trudniejsze w porównaniu z pierwszym blokiem. Trudność bloku to bezjednostkowy wskaźnik sieci Bitcoin.

Aby utrzymać 10-minutowe tempo produkcji bloków przy stale zmieniającej się liczbie kopaczy i szybkości mieszania wytwarzanej w sieci, oprogramowanie programowo dostosowuje trudność bloku   co 2016 bloków lub mniej więcej raz na dwa tygodnie, powszechnie określane jako „ Epoka trudności bloku Bitcoin ”. Ten algorytm regulacji trudności elegancko utrzymuje średnią szybkość produkcji bloków, nawet przy gwałtownie zmieniających się szybkościach mieszania w sieci. Z biegiem czasu, gdy coraz więcej górników próbowało szczęścia w sieci, poziom trudności bloków automatycznie zwiększał się, aby skompensować i ustabilizować tempo produkcji bloków.

This entry was posted in Bitcoin.