Altseason Euphoria rośnie, gdy korelacja Ether-Bitcoin spada do najniższego poziomu od 3 lat

Ponieważ wydaje się, że rynek kryptowalut zakończy rok 2020 na wysokim poziomie, oczekiwania wydają się rosnąć w przypadku możliwego innego sezonu, w którym tokeny altcoin powrócą do poprzednich cenowych kamieni milowych. Tegoroczne pozytywne wyniki cen spowodowały również, że całkowita kapitalizacja rynkowa wzrosła ponad trzykrotnie w stosunku do wartości na początku 2020 r.

Altseason na kartach – spadki korelacji Ether-Bitcoin

Według daneod dostawcy analityki kryptograficznej Skew korelacja między Ether (ETH) a Bitcoin (ETH) jest na najniższym poziomie od prawie trzech lat. Według stanu na prasę 30-dniowa zrealizowana korelacja ETH-BTC po raz pierwszy od stycznia 2018 r. Wynosi poniżej 50%.

Zazwyczaj wysoka korelacja ETH-BTC wskazuje na zbliżającą się korektę rynkową, która często służy zmniejszeniu jakiegokolwiek wzrostu na rynku altcoinów. Rzeczywiście, okresy wysokiej korelacji ETH-BTC zwykle pokrywają się ze spadkami cen altcoinów.

Trend spadkowy korelacji ETH-BTC wydaje się być zapoczątkowany przez boom na zdecentralizowane finanse (DeFi) w III kwartale 2020 r. Po pojawieniu się wydobycia płynności w połowie 2020 r. Rynek DeFi szturmem podbił branżę, generując znaczne zainteresowanie.

Oprócz sygnalizowania niskiego prawdopodobieństwa korekty rynkowej, malejąca korelacja ETH-BTC daje również inne wskazanie na nieuchronny altseason. Altcoiny zazwyczaj śledzą wzrost cen Bitcoinów, a wiele tokenów oferuje ogromne akcje cenowe „moonshot” nawet po ostygnięciu zaliczki BTC.

Pomimo ostatnich wzrostów cen Bitcoina, na poziomie makro, indeks ETH / BTC jest obecnie dodatni netto dla drugiej co do wielkości kryptowaluty pod względem kapitalizacji rynkowej. Rzeczywiście, dane zTradingview pokazuje, że indeks ETH / BTC jest na najwyższym poziomie od maja 2019 roku.

Jak poprzednio zgłoszoneprzez BTCManager w sierpniunarracja altseasonumacnia się od końca II kwartału 2020 r. W tamtym czasie całkowita kapitalizacja rynkowa altcoinów przekroczyła wieloletni opór, przekraczając 140 miliardów dolarów po raz pierwszy od ponad dwóch lat. Według stanu na czas publikacji, całkowita wielkość rynku altcoinów wynosi 220 miliardów dolarów.

Altcoiny już osiągają ogromne skoki cen

W ciągu ostatnich kilku dni kilka altcoinów o wyższej kapitalizacji odnotowało znaczny wzrost cen w związku z rosnącymi wzrostami nastrojów w przestrzeni kryptowalut. XRP wzrósł o ponad 140% w ciągu ostatnich 7 dni po ogromnym wzroście, w wyniku którego jego cena osiągnęła 0,9 USD; najwyższy poziom cen od maja 2018 roku.

Poza monetami z „pierwszej dziesiątki”, Stellar (XLM) również odnotował ogromny wzrost ceny i obecnie wzrósł o 170% w ostatnim tygodniu handlu. Według stanu na prasę, XLM jest jednym z najbardziej zyskujących obecnie wśród głównych tokenów altcoin z 24-godzinnym wzrostem cen o 30%.

This entry was posted in Bitcoin.